دات نت نیوک
X

نحوه استفاده از ویلچر برای معلولین و بیماران
SuperUser Account
/ دسته ها: اخبار و مقالات

نحوه استفاده از ویلچر برای معلولین و بیماران

رانش ویلچرهای مکانیکی عموماً به وسیله اعمال نیرو بر حلقه های رانش که برروی طوقه چرخهای عقب نصب گردیده است صورت می پذیرد. این شیوه رانش ، محدودیتها و عوارض بسیاری را خصوصاً در گروه ویلچر سواران دائم به دنبال دارد. رانش ویلچر با حلقه های رانش در سطوح شنی ، چمن ، فرش ، سطوح ناصاف، شرایط زمستانی، زمینهای مرطوب ، مسیرهای طولانی و یا شیبدار، بسیار سخت و در اکثر مواقع غیر ممکن می باشد. کمر درد ، پینه و تاول زدن در دستان و انگشتان ، خستگی ، تعرق ، احساس درد در مچ ،‌ آرنج و کتف،‌کرخ شدگی و ورم مفاصل دستها و آسیب دیدگی و جراحت دستان از جمله عوارض این شیوه می باشد.
از سویی دیگر بهره گیری از ویلچرهای الکترونیک در ویلچر سوارانی که توانایی اندامهای فوقانی آنها کاملاً از بین نرفته است به صورت دائم با اصول توانبخشی که بر استفاده و بکارگیری توانایی های باقی مانده تأکید دارد تضاد دارد.همچنین بارگیری و نقل و انتقال ویلچرهای الکترونیک به جهت ابعاد و وزن زیاد آنها محدودیتی اساسی برای ویلچر سواران می باشد.
« واحدهای الحاقی به ویلچرهای مکانیکی جهت تسهیل رانش» برای کاهش محدودیتها و عوارض ناشی از رانش ویلچرهای مکانیکی طراحی و ساخته شده اند. بهره گیری از این سیستمها علاوه بر تسهیل رانش ویلچر ، میزان استفاده ویلچر سوار را از اندامهای فوقانی افزایش می دهد.
هر چند بهره گیری از برخی از انواع این واحدها در افراد فعال و جوان ویلچر سوار نیز به عنوان یک وسیله ورزشی و تفریحی در کشورهای توسعه یافته مورد استفاده قرار گرفته است با این وجود با افزایش سن گروه ویلچر سواران دائم جانباز و کاهش توانایی آنها در رانش ویلچرهای مکانیکی، تهیه و تخصیص این سیتسمها به جانبازان و استفاده توسط آنها مزایای زیر را برای جانبازان و سازمان امور جانبازان در پی خواهد داشت

مطلب قبلی توسعه و ارزیابی از یک دستگاه ویلچر دستی قابل حمل
مطلب بعدی شخصیت های موفق دنیا با معلولیت جسمانی
Print
338 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x